خواص عسل طبیعی

عسل را با چی نخوریم؟؟

عسل را با چی نخوریم

عسل را با چی نخوریم؟ همه ما شنیده‌ایم که می‌گویند هرگز عسل را با خربزه نخورید، اما چرا؟ طب سنتی همیشه توصیه‌هایی درباره مصرف مواد غذایی دارد، اینکه چه غذاهایی را نباید همزمان بخوریم و از طرفی چه غذاهایی بهتر است با هم مصرف شوند تا تأثیرشان چند برابر شود.

عسل، یکی از خدایان دارویی طبیعت، به تنهایی خواص فوق‌العاده‌ای دارد. چنانچه قصد خرید عسل طبیعی و بهره مندی از خواص بی شمارش را دارید، حتما آن را از یک زنبوردار و یا فروشنده مطمئن و با برگه آزمایش خریداری کنید.

عسل را با چی نخوریم؟

ترکیب‌های غذایی مضر با عسل

در پاسخ به سؤال عسل را با چی نخوریم؟ باید بگوییم، خوردن هر ماده غذایی که دیرهضم باشد با هر ماده غذایی که سریع‌ هضم است یا دو ماده خوراکی طبیعت سرد یا هر دو گرم می‌تواند در درازمدت (در صورتی که به طور مکرر و عادتی به مصرف برسند) مسئله‌ساز شود. در ادامه این مقاله به بررسی ترکیب‌های غذایی مضر با عسل می‌پردازیم:

1. خربزه و عسل

یکی از اعتقادات شایع درباره عسل و خربزه این است که مصرف آنها با هم می‌تواند منجر به مرگ افراد شود. این باور تنها به ایرانیان محدود نبوده و در دیگر مناطق جهان نیز وجود دارد. اما آیا این باور واقعیت دارد؟

مصرف همزمان عسل و خربزه به دلیل دیر هضم بودن عسل و زود هضم بودن خربزه برای دستگاه گوارش مشکل ساز و سبب ورم معده می‌شود. همچنین، در برخی افراد، این ترکیب می‌تواند باعث ایجاد معده‌ درد شدید شود. برخی از افراد به اصطلاح می‌گویند که معده‌شان سفت و مانند سنگ شده است.

باید بگوییم تا کنون، مطالعات علمی کافی انجام نشده تا اثبات کنند که این ترکیب مضر باشد. به هر حال، خوردن همزمان عسل و خربزه در بیشتر افراد ممکن است دل درد ایجاد کند. عسل دیرتر از خربزه هضم می‌شود و مشکلاتی در دستگاه گوارش به وجود آورد. بنابراین این دو ماده را همزمان مصرف نکنید.

2. کشمش و عسل

کشمش نیز مانند خربزه زود هضم است و مصرف همزمان آن با عسل همان مشکل را به وجود آورده و سبب اختلال در گوارش و گاهی دل درد می‌شود. همچنین، گرم بودن طبع هر دو ماده نیز بر این امر تأثیر می‌گذارد.

کشمش خوراکی سریع هضمی است، و مصرف همزمان کشمش و عسل ممکن است به دل دردها و اختلالات گوارشی منجر شود.

3. عسل در کنار غذای غیر گیاهی (گوشت، مرغ و ماهی)

عسل در کنار غذای غیر گیاهی

عسل را به همراه غذاهای غیر گیاهی و گوشتی مصرف نکنید. این ترکیب نه تنها ارزش غذایی را کاهش می‌دهد بلکه به سلامتی نیز آسیب می‌زند. عسل را هرگز نباید با مواد غیر گیاهی به خصوص ماهی و گوشت مصرف کرد. همچنین نباید عسل را یک ساعت قبل و یک ساعت بعد از خوردن این غذاها خورد. مصرف عسل با گوشت و ماهی برای سلامتی مضر تلقی می شود زیرا می تواند منجر به لکه های سفید و سایر مشکلات مربوط به معده شود.

4. آب داغ و عسل

هرگز عسل را با آب داغ مخلوط نکنید. این کار بهترین دما برای مخلوط کردن عسل، 35 تا 40 درجه سانتیگراد است. (عسل مملو از آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی ضروری است، اما اعتقاد بر این است که مخلوط کردن آن با آب داغ اثربخشی آن را کاهش می دهد. طبق گفته آیورودا، مخلوط کردن عسل با آب داغ می تواند سمومی مانند آما را آزاد کند که در دراز مدت بر سلامتی تأثیر می گذارد و باعث بیماری های گوارشی و تنفسی می شود.)

5. سبزیجات با عسل

خوردن سبزیجات با عسل ممکن است معده و دستگاه گوارش را بهم بریزد. عسل دارای طبع گرمی است و زمانی که با سبزیجات دارای طبع سرد مصرف شود، ممکن است در بدن واکنش نشان دهد.

اگر علاقه‌مند به بهره‌برداری از خواص بی‌شمار عسل خام و ارگانیک هستید، بهترین راه این است که آن را از یک تولیدکننده محلی و معتبر مانند فروشگاه شهدکده تهیه کنید. تولیدکنندگان محلی معمولاً عسل خام با کیفیت بالا و بدون فرآیند پاستوریزه کردن عرضه می‌کنند. این عسل‌ها نه تنها به سلامتی شما کمک می‌کنند، بلکه از تولید محلی حمایت کرده و اقتصاد محلی را نیز تقویت می‌کنید.

[short_code_product_slider]

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی موضوع عسل را با چی نخوریم و معرفی ترکیب های غذایی مضر با عسل پرداختیم. توجه داشته باشید که تکرار این ترکیب ها در طولانی مدت می‌تواند منجر به اختلال جدی در دستگاه گوارش شما شود. بنابراین، در انتخاب مواد غذایی و ترکیب‌های غذایی، به توصیه‌های طب سنتی توجه داشته و تنها موادی را با هم مصرف کنید که سازگاری طبیعی دارند.

منابع
  1. www.slurrp.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *