خواص عسل طبیعی

انواع کندوی عسل طبیعی و مدرن

کندوی عسل طبیعی

در دنیای امروز، عسل به عنوان یک ماده غذایی سالم و طبیعی، توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. اما آیا می‌دانید که کندوی عسل طبیعی چه تأثیری بر کیفیت عسل دارد؟ کندو، به معنای جایی برای انباشت و ذخیره منابع آینده، در زندگی زنبورهای عسل نقشی اساسی دارد. انسان‌ها به بررسی کندوهای وحشی پرداخته‌اند و تلاش کرده‌اند تا محیطی را فراهم کنند که بیشترین تشابه با محیط زندگی طبیعی این حشره داشته باشد. در این مقاله، به بررسی انواع کندوی عسل طبیعی و مدرن می پردازیم.

چنان چه قصد خرید عسل طبیعی و بهره مندی از خواص بی شمار آن را دارید، توصیه می شود حتماً آن را از یک فروشنده یا زنبوردار معتمد خریداری کنید.

کندوهای اولیه

کندوهای اولیه

مصری‌های باستان اولین کسانی بودند که کندوهای مصنوعی را ساختند. یونانی‌ها و رومی‌ها هم به سرعت در این راه پیشرفت کردند. در گذشته، کندوها به شکل استوانه‌ای و افقی بودند و از موادی همچون گل، سفال، خیزران، شاخه‌های درختان اقاقیا یا رشته‌های به هم بافته از شاخ و برگ نرم درختان بید مجنون، یا حتی از چوب ساخته می‌شدند. امروزه، در برخی کشورهای آفریقایی و آمریکای جنوبی، کندوهای افقی همچنان در استفاده‌اند. اما در کشورهای دیگر، کندوهای عمودی رایج‌ترند.

انواع کندوی عسل طبیعی و مدرن

کندوهای خمره‌ای

قبل از قرن هفدهم، کندوهای مصنوعی مناسب برای جمع‌آوری عسل بدون آسیب رساندن به زنبورها وجود نداشت. کندوداران معمولاً پس از خالی کردن کندو از عسل و موم، آن را رها می‌کردند و زنبورها از گرسنگی می‌مردند. گاهی هم برای محافظت از نیش زنبورها، قبل از جمع‌آوری عسل کندو را گوگرد پاشی می‌کردند.

اما بعداً کندو داران فهمیدند که این روش‌ها مناسب نیستند و شروع به ساخت کندوهایی کردند که همزمان عسل را به راحتی جمع‌آوری کنند و به زنبورها آسیب نرسانند. این کندوهای چند طبقه بودند، در هر طبقه ورقه‌ای از موم قرار می‌گرفت تا زنبورها بتوانند از آن برای ساخت سلول‌های شش ضلعی استفاده کنند. بعد از پر شدن سلول‌ها با عسل، کندودار به کندو می‌رفت و عسل را برداشت می‌کرد. برای این کار، بالای کندو دود داده می‌شد تا زنبورها به طبقات پایینی کندو بروند.

کندوهای درختی

اما ملکه قادر به صعود به طبقات بالایی نبود و تخم‌گذاری در آنجا انجام نمی‌داد. این به خاطر مدخل ورودی تنگ کندو بود. به همین دلیل، کندودار می‌توانست بدون آسیب رساندن به کندو، عسل را جمع‌آوری کند. کافی بود شان حاوی عسل را از کندو خارج کند.

انواع کندوها
کندوی عسل طبیعیکندوی عسل طبیعی یا کندوی وحشی توسط زنبورعسل وحشی ساخته می‌شوند. این کندوها بیشتر در شاخه‌ها یا در شیارهای تنه درختان، صخره‌های سنگی، گلی یا دهانه‌های قاره ساخته می‌شوند. با وجود حجره‌های کوچک‌تر، عسل و موم به‌دست‌آمده از این نوع کندوها با کیفیت عالی شناخته می‌شود و معمولاً به دلیل خواص درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
کندوهای مصنوعی (دست‌ساز)این نوع کندوها توسط زنبورداران و تولیدکنندگان عسل ساخته می‌شوند. ساختار و شکل این کندوها به شرایط اقلیمی و امکانات منطقه بستگی دارد. انواع مختلفی از کندوهای مصنوعی وجود دارد، از جمله: (الف) کندوهای استوانه‌ای (باستانی)، (ب) کندوهای مخروطی، (ج) کندوهای کاه‌گلی.
کندوهای خمره‌ایاین کندوها با ابعاد متوسط شبیه به خمره هستند. در پایین دیواره‌ها ورودی و خروجی زنبورعسل وجود دارد و در پشت این خمره‌ها خروجی عسل قرار دارد.
کندوهای درختیاین نوع کندو به دو شکل طبیعی و مصنوعی ساخته می‌شود. در نمونه طبیعی، بشر هیچ دخالتی ندارد و زنبور خود یک حفره از تنه درخت را برای کندوسازی انتخاب می‌کند. در نمونه مصنوعی، زنبورداران تنه درخت را به شکل دستی خالی کرده و کلونی زنبورعسل را در داخل آن قرار می‌دهند.
کندوهای فلزی (حلبی)بدنه این کندوها از ورقه‌های فلزی ساخته می‌شود و هنوز در برخی از مناطق ایران و کشورهای آفریقایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
کندوهای عسل مدرنکندوهای چوبی و مکعبی شکل، معروف به کندوهای طبقه‌ای، محبوب‌ترین نوع کندوهای صنعتی به شمار می‌روند. بازدهی بالا، سبک بودن، و حمل‌ونقل آسان، این کندوها را به پرکاربردترین نوع کندوی صنعتی تبدیل کرده است.

علت شش گوشه بودن خانه زنبور عسل

یکی از ویژگی‌های بارز معماری خانه زنبور عسل، شش گوشه بودن آن است. این شکل هندسی بهترین شکل ممکن برای خانه زنبور عسل است. با این ویژگی، زنبورعسل می‌تواند بیشترین مقدار عسل را در کندو جای دهد و همچنین کمترین مقدار موم را مصرف کند. این ویژگی موجب بهره‌وری بالا و بهبود کیفیت عسل تولیدی می‌شود.

فواید دقیق عسل به نوع آن بستگی دارد. عسل خام و غیر پاستوریزه بیشترین فواید، مواد مغذی و آنزیم ها را برای سلامتی فراهم می کند. بیشتر عسل هایی که در فروشگاه های مواد غذایی پیدا می کنید پاستوریزه هستند و اکثر مواد مغذی و مفید خود را در فرآیند حرارت دادن از دست داده اند. اگر علاقه مند به امتحان عسل خام و ارگانیک و بهره مند شدن از فواید بی شمار آن هستید، بهتر است آن را از یک تولیدکننده محلی معتبر مانند فروشگاه شهدکده خریداری کنید.

[short_code_product_slider]

ساختار کندوی عسل طبیعی

  1. سپر محافظتی (بره موم): دیواره‌های داخلی کندو با ماده‌ی بره موم پوشانده می‌شوند. بره موم ترکیبی از بزاق زنبورعسل، موم و شیره درختان است. این دیواره‌ها همانند یک سپر عمل کرده و کندو را در برابر آفات و بیماری‌ها حفظ می‌کنند.بره موم، به کندوی عسل انحصار ندارد و ساختار و ترکیب آن با موم کندوی عسل کاملاً متفاوت است.
  2. موم: حجره‌های شش‌ضلعی اصلی ترکیب کندوی عسل هستند که در اغلب موارد برای جمع‌آوری و ذخیره عسل مورد استفاده قرار می‌گیرند.موم کندوی عسل جزء اصلی تراکم معنایی و زیبایی کندو است.
  3. عسل: انواع عسل محصول کندو هستند که برای تغذیه زنبورهای کارگر و برداشت عسل از سوی زنبوردار مورد استفاده قرار می‌گیرد.شانه کندوی عسل برای استخراج عسل از شکم زنبورها استفاده می‌شود.
  4. طبقه تحتانی: این طبقه به عنوان اتاقک ملکه شناخته می‌شود. در این طبقه، ملکه و لاروهای زنبورعسل نگهداری و پرستاری می‌شوند. برخی از این حجره‌های پایینی برای نگهداری و تغذیه لاروهای زنبور مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  5. انبار عسل: طبقات بالایی که به عنوان انبار عسل شناخته می‌شوند، برای جمع‌آوری و برداشت عسل استفاده می‌شوند.

کندوی عسل مدرن

 کندوی عسل مدرن

استخراج عسل از کندو به طور سنتی با استفاده از دودزا و فشار بر زنبورها، علاوه بر ایجاد مزاحمت‌ها برای زنبوردار، ممکن است نظم و آرامش زندگی زنبورها را برای مدتی مختل کند. در ادامه این مقاله، به معرفی کندوی عسل مدرن پرداخته می‌شود که با استفاده از یک اختراع نوین توسط استوارت و سیِدر اندرسن، استخراج عسل را ساده و بدون مزاحمت برای زنبورها می‌سازد.

روش کندوی عسل مدرن

کندوهای مصنوعی

کندوی عسل مدرن شامل سری دیواره‌های مخصوص و مصنوعی است که شبیه به فرم معمول کندوی زنبور ساخته شده است. سلول‌های این دیواره‌ها توسط خود زنبورها با موم مخصوص پوشانده می‌شوند. به تدریج، زنبورها عسل درون این سلول‌ها تولید می‌کنند و زنبوردار با استفاده از دریچه‌های تعبیه شده در بخش پایینی کندو و یک لوله، می‌تواند عسل را بدون مزاحمت برای زنبورها استخراج کند.

مزایای کندوی عسل مدرن

استفاده از کندوی عسل مدرن دارای مزایای بسیاری است. این روش به زنبورداران امکان می‌دهد عسل را بدون نیاز به استفاده از دودزا و فشار بر زنبورها استخراج کنند، که این امر باعث کاهش مزاحمت‌ها و خطرات مرتبط با روش‌های سنتی می‌شود. همچنین، زنبورها بدون تنش و استرس به تولید عسل می‌پردازند و انرژی بیشتری برای ساختن کندو و تولید عسل مصرف نمی‌کنند.

سخن پایانی

در بررسی انواع کندوی عسل طبیعی و مدرن گفتیم که مصری‌ها اولین کندوهای مصنوعی را ساخته و در طی زمان، بهبوداتی در ساختار کندوها صورت گرفته است. کندوهای مدرن از انواع مختلفی همچون چوبی و مکعبی شکل معروف به کندوهای طبقه‌ای استفاده می‌کنند. علت شش گوشه بودن خانه زنبور عسل نیز در بهره‌وری بالا و بهبود کیفیت عسل نهفته است.

منابع
  1. fa.wikipedia.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *