خواص عسل طبیعی

درمان تیک عصبی با عسل و سایر گیاهان دارویی

درمان تیک عصبی با عسل

آیا به نظر شما درمان تیک عصبی با عسل امکان پذیر است؟ عسل یک محصول طبیعی معجزه آسا با پتانسیل تغذیه ای و درمانی فوق العاده است. انواع مختلف عسل دارای طیف گسترده ای از پلی فنول های حیاتی هستند که عسل را به عنوان یک داروی مکمل و جایگزین قوی برای مدیریت و درمان انواع بیماری های عصبی تبدیل می کند. در این مقاله ابتدا علل و علائم و انواع تیک عصبی را بررسی خواهیم کرد، سپس یک روش فوق العاده برای درمان تیک عصبی با عسل به شما معرفی خواهیم کرد.

توصیه می کنم چنانچه قصد خرید عسل طبیعی و بهره مندی از خواص بی نظیرش برای انواع اختلالات عصبی را دارید، حتماً آن را از یک زنبوردار یا فروشنده معتبر و با برگه آزمایش تهیه کنید!

عسل و اختلالات عصبی

عسل و اختلالات عصبی

عسل به عنوان یک داروی مکمل برای مدیریت و درمان اختلالات عصبی مختلف مانند بیماری آلزایمر، بیماری پارکینسون، بیماری هانتینگتون، و ام اس و غیره معرفی شده است. اعتقاد بر این است که استرس اکسیداتیو و محرومیت از آنتی اکسیدان ها عامل اصلی بسیاری از این نوروپاتی ها هستند. از آنجایی که انواع مختلف عسل سرشار از آنتی اکسیدان های خاص، عمدتاً به شکل پلی فنل های متنوع هستند، بدون شک عسل یک کاندیدای قوی دارویی در برابر بیماری های عصبی متعدد است.

انواع مختلف عسل دارای طیف گسترده ای از این پلی فنول های حیاتی هستند که عسل را به عنوان یک داروی مکمل و جایگزین قوی برای مدیریت و درمان انواع بیماری های عصبی معرفی می کند.

علل اختلال تیک عصبی

فواید تغذیه ای و درمانی عسل در تمامی فرهنگ ها و ادیان جهان تأیید شده است. پزشکان دوران باستان به طور گسترده در مورد خواص دارویی عسل بحث کرده اند. پزشکان مصر باستان 5000 سال پیش از عسل در داروهای خود استفاده می کردند و یونانیان ماقبل تاریخ معتقد بودند که عسل برای قدرت و طول عمر مفید است.

اختلالات عصبی به ویژه در عصر مدرن به یکی از مسائل مهم سلامت تبدیل شده است. در میان اختلالات عصبی، بیماری های تخریب کننده عصبی مانند بیماری آلزایمر (AD)، بیماری پارکینسون (PD)، بیماری هانتینگتون (HD)، مولتیپل اسکلروزیس (MS) و سکته مغزی شایع ترین بیماری ها هستند. به طور کلی، اختلال در عملکرد یا مرگ سلول های عصبی در مناطق خاصی از مغز، علت اصلی همه این بیماری ها است.

علت اصلی مرگ عصبی استرس اکسیداتیو ناشی از تجمع رادیکال های آزاد و کاهش آنتی اکسیدان ها است. افزایش سطح آنتی اکسیدان ها می تواند در برابر این بیماری های عصبی مفید باشد. عسل حاوی آنتی اکسیدان هایی به شکل پلی فنول ها و فلاونوئیدها است. همه انواع عسل حاوی این ترکیبات زیست فعال هستند اما در غلظت های متفاوت.

علل اختلال تیک عصبی
اسپورادیکدر اثر سندروم توره و یا پس از بلوغ در فرد ایجاد می‌شود
ارثیدر اثر عواملی نظیر سندروم توره، بیماری هانتینگتون، دیستونی اولیه، نوروآکانتوسیتوزیس به وجود می‌آید .
عفونتممکن است با عفونت‌هایی نظیر انسفالیت، کره سیدنهام، کروتزفلد جاکوب مرتبط باشد.
داروهامصرف داروهایی نظیر محرک‌ها، فنی تویین، فنوباربیتال، ضد جنون‌ها، لوودوپا، کاربامازپین ممکن است اختلال تیک عصبی ایجاد کند.
توکسینتوکسین‌هایی نظیر مونوکسید کربن ممکن است در ایجاد تیک عصبی نقش داشته باشند.
اختلالات کروموزومی و عقب ماندگی‌های ذهنیاختلالات کروموزومی و عقب ماندگی‌های ذهنی نیز می‌توانند به اختلال تیک عصبی منجر شوند.
تروماتروما به سر ممکن است ایجاد تیک عصبی را تسریع کند.
استروکاستروک نیز ممکن است با اختلال تیک عصبی مرتبط باشد.
سندرم‌های نوروکوتانئوسبرخی سندرم‌های نوروکوتانئوس نیز ممکن است تیک‌ها را ایجاد کنند.
اسکیزوفرنیافراد مبتلا به اسکیزوفرنی ممکن است تیک‌های عصبی داشته باشند.
بیماری‌های دژنراتیوبیماری‌های دژنراتیوی عصبی مانند آلزایمر و پارکینسون نیز ممکن است به تیک عصبی منجر شوند.

هم فلاونوئیدها و هم پلی فنل ها از نورون ها در برابر آسیب اکسیداتیو محافظت می کنند، عملکرد نورون ها را بهبود می بخشند و بازسازی را تقویت می کنند، نورون ها را از سمیت عصبی محافظت می کنند و مسیرهای سیگنالینگ عصبی را تعدیل می کنند.

انواع تیک عصبی

نوع تیک عصبی
تیک عصبی حرکتیدر تیک‌های حرکتی، فرد حرکاتی مکرر و بی‌اختیار در اندام‌های بدن، چهره یا سایر اعضای بدن انجام می‌دهد. این حرکات می‌توانند شامل تیک عصبی بازو، تیک عصبی تنفسی، تیک عصبی تکان دادن سر، تیک عصبی گردن، تیک عصبی تکان دادن پا و … باشد.
تیک عصبی صوتیدر تیک‌های صوتی، فرد صداهای بی‌اختیار و مکرری تولید می‌کند. این صداها می‌توانند شامل سرفه کردن، در آوردن صدای حیوانات، خرخر کردن یا نالیدن، خرناس کشیدن، جیغ زدن، تکرار کردن یک صدا، کلمه یا عبارت خاص، فحاشی کردن و … باشند.

کنترل تیک عصبی

کنترل تیک عصبی

با رعایت نکات زیر، می‌توانید به میزان قابل توجهی تیک‌های خود را کنترل کنید:

  1. مدیریت استرس و اضطراب: از محیط‌های استرس‌زا و مواقع تنش‌آور دوری کنید. تمرین‌های آرامشی و تنفس عمیق می‌توانند به شما در کاهش تنش کمک کنند.
  2. مراقبت از خواب: به روال منظم خواب خود توجه کنید و از کم‌خوابی پرهیز کنید.
  3. حساسیت به تیک‌های خود: سعی کنید به تیک‌های خود حساس نباشید. توجه بیش از حد به آنها می‌تواند تعداد و شدت آنها را افزایش دهد.
  4. اطلاع‌رسانی به اطرافیان: اگر تیک‌های عصبی شما برای شما مشکلی ایجاد می‌کنند، به اطرافیان خود در مورد آنها توضیح دهید. این کمک می‌کند تا اطرافیانتان بهتر درک کنند و از شما حمایت کنند.

درمان تیک عصبی با عسل

در پاسخ به سؤال آیا درمان تیک عصبی با عسل امکان پذیر است باید بگوییم، بله همانطور که در بالا گفتیم از علل اختلال تیک عصبی می توان به بیماری آلزایمر، بیماری پارکینسون و بیماری هانتینگتون اشاره کرد و از آنجایی که پلی فنول های موجود در عسل در برابر اختلالات عصبی مختلف از جمله بیماری آلزایمر، بیماری پارکینسون، بیماری هانتینگتون و غیره نقش حیاتی دارند، عسل می تواند در درمان اختلال تیک عصبی مفید باشد.

فواید دقیق عسل به نوع آن بستگی دارد. عسل خام و غیر پاستوریزه بیشترین فواید، مواد مغذی و آنزیم ها را برای سلامتی فراهم می کند. بیشتر عسل هایی که در فروشگاه های مواد غذایی پیدا می کنید پاستوریزه هستند و اکثر مواد مغذی و مفید خود را در فرآیند حرارت دادن از دست داده اند. اگر علاقه مند به امتحان عسل خام و ارگانیک و بهره مند شدن از فواید بی شمار آن هستید، بهتر است آن را از یک تولیدکننده محلی معتبر مانند فروشگاه شهدکده خریداری کنید.

[short_code_product_slider]

درمان تیک عصبی با عسل و سایر گیاهان دارویی

درمان تیک عصبی با عسل و سایر گیاهان دارویی
1- مصرف روزانه 14 عدد بادامبادام حاوی مواد مغذی مفیدی است که ممکن است به بهبود وضعیت تیک‌ها کمک کند. مصرف روزانه 14 عدد بادام توصیه می‌شود.
2- درمان تیک عصبی با عسل و اسطوخودوس و سنبل‌الطیبمخلوط دمنوش اسطوخودوس و سنبل‌الطیب با عسل در شب‌ها می‌تواند به کاهش تیک‌ها و اضطراب کمک کند.
3- استشمام عطر گل محمدی در هنگام خواباستشمام عطر گل محمدی در هنگام خواب می‌تواند به آرامش شما کمک کند و تیک‌ها را کاهش دهد.
4- مصرف دمنوش مرزنجوش، اسطوخودوس و بابونه در طول روزدمنوش مرزنجوش، اسطوخودوس و بابونه می‌توانند به کنترل تیک‌ها و اضطراب کمک کنند. مصرف مقدار مناسبی از این دمنوش‌ها در طول روز توصیه می‌شود.
5- استفاده از عصاره گل ساعتی جهت کاهش اضطرابعصاره گل ساعتی ممکن است به کاهش اضطراب و تنش کمک کند.
6- استفاده از بادرنجبویهاز فواید بادرنجبویه در بهبود این عارضه بهره ببرید. این گیاه دارویی ممکن است به کاهش تیک‌ها و بهبود علائم کمک کند.

سخن پایانی

از آن جایی که پلی فنول های موجود در عسل در برابر اختلالات عصبی مختلف از جمله بیماری آلزایمر، بیماری پارکینسون، بیماری هانتینگتون، افسردگی و غیره نقش حیاتی دارند و برخی از این بیماری ها از علل اصلی تیک عصبی هستند، بنابراین درمان تیک عصبی با عسل امکان پذیر است.

منابع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *