خواص عسل طبیعی

10 روش تشخیص عسل طبیعی از تقلبی | تست عسل طبیعی با آب سرد

تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

برای تشخیص عسل طبیعی از تقلبی روش های ساده تجربی و خانگی بسیاری از جمله طعم و عطر و بوی عسل و تست عسل طبیعی با آب سرد و … وجود دارد. عسل طبیعی، عسلی است که زنبور فقط با استفاده از شهد گل ها تهیه کرده است، ماده ای شگفت انگیز که فواید بسیاری برای سلامتی انسان دارد. بنابراین شما می توانید با خرید عسل طبیعی از زنبورداران معتمد و مطمئن چیزی فراتر از یک شیرین کننده معمولی به خانواده خود هدیه بدهید!

عسل طبیعی شامل قندهایی چون گلوکز، فروکتوز، مواد معدنی همچون منیزیم، پتاسیم، کلسیم، کلرید سدیم، گوگرد، آهن و فسفات است. درختان و گیاهان گلدار با شهد شیرین خود بسیاری از حشرات را جهت گرده افشانی جلب میکنند، اما تنها زنبور عسل است که شهد را به عسل تبدیل میکند. عسل طبیعی از از قدیمی ترین و نخستین شیرین کننده هایی است که انسان استفاده میکرده و در دوران باستان “غذای خدایان” نامیده میشده است. در این مقاله قصد داریم به روش هایی برای تشخیص عسل طبیعی از تقلبی بپردازیم.

عسل سومین ماده تقلبی در جهان است

خوب است بدانید عسل سومین غذای تقلبی (بعد از شیر و روغن زیتون) در جهان است و کشور ایران هم از این قاعده مستثنی نیست. با توجه به اندک بودن منابع شهد در طبیعت نیمه خشک ایران، در بیشتر مواقع زنبوردارن ایرانی قادر به تولید بیش از 10 کیلوگرم عسل شهد به ازای هر کندو نخواهند بود.

زنبورداران ایرانی اگر قرار باشند از هر کندو فقط 10 کیلوگرم عسل برداشت کنند، با توجه به قیمتی که مردم ایران حاضرند برای عسل بپردازند و با فرض اینکه هر زنبوردار 100 کندو داشته باشد، تولید سالانه او 1000 کیلوگرم خواهد شد که با توجه به هزینه ها و پولی که واسطه اول بابت هر کیلوگرم عسل به زنبوردار می پردازد، هیچ چیزی عاید زنبوردار نخواهد شد.

بنابراین اغلب زنبورداران ایرانی برای افزایش حجم عسل حتی در فصول مناسب سال، علاوه بر استفاده از شهد گل ها، شربت شکر در اختیار زنبوران خود میگذارند تا بتوانند حدوداً 40 یا 50 کیلوگرم عسل به ازای هر کندو تولید کنند و زندگی شان تأمین شود.

از کجا بفهمیم عسل طبیعی است؟

از کجا بفهمیم عسل طبیعی است

از کجا بفهمیم عسل طبیعی است؟ چندین دهه است که عرضه عسل تقلبی در بازارهای جهانی از جمله بازار ایران به یک مشکل جدی تبدیل شده است و این موضوع تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را برای عموم مردم دشوار کرده است. در ادامه به معرفی انواع عسل تقلبی و دو روش قطعی تشخیص عسل طبیعی از تقلبی می پردازیم:

  1. عسل تغذیه‌ای: در این روش، زنبوردار در کنار تغذیه زنبورها از شهد گل‌ها و گیاهان از مواد مصنوعی مانند شکر، قند، شیره خرما و یا حتی شیرین‌کننده‌های صنعتی مانند ساخارین نیز استفاده می‌کند. این عملیات به منظور افزایش حجم تولید عسل انجام می‌شود.
  2. عسل مخلوط: در این روش، فروشنده یا زنبوردار عسل را با مواد گلوکزی (شربت قند و شکر) و یا شیره‌ی میوه‌ها مخلوط می‌کند و به عنوان عسل خالص عرضه می‌کند. ورود هرگونه مواد خارجی به داخل عسل (بخصوص اگر آب حضور داشته باشد)، باعث تخمیر و ترش شدن آن می‌شود و برای خریدار قابل تشخیص است.
  3. عسل کاملا تقلبی: در این شیوه، عسل به طور کاملاً مصنوعی تولید می‌شود و از تغلیظ شیره‌ی برخی از میوه‌ها مانند خرما، توت و یا از حرارت دادن مواد گلوکزی (شربت قند) و مواد نشاسته‌ای برای قوام آن استفاده می‌شود. در برخی موارد، اسانس‌های شبیه به عسل نیز جهت ایجاد طعم و بویی مشابه به عسل افزوده می‌شود.
2 روش قطعی تشخیص عسل طبیعی از تقلبی
1- تحلیل آزمایشگاهی– یکی از روش‌های اصلی برای تشخیص عسل طبیعی از تقلبی، انجام آزمون‌های آزمایشگاهی است. این آزمون‌ها شامل تجزیه و تحلیل شیمیایی عسل بر اساس محتوای گل‌های مختلف و ویژگی‌های شیمیایی آن می‌شود. مثلاً تست پلاریمتری برای تعیین میزان قند عسل استفاده می‌شود.
2- خرید از تولیدکنندگان معتبر– در پاسخ به سؤال از کجا بفهمیم عسل طبیعی است باید بگوییم، خرید عسل از تولیدکنندگان معتبر و با سابقه می‌تواند یک راه دیگر برای اطمینان از اصالت عسل باشد.

10 روش تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

اگر مردم ماهیت عسل را خوب بشناسند و با تشخیص عسل طبیعی از تقلبی بی جهت هر نوع عسلی را به تقلبی بودن محکوم نکنند و به طور صحیح عسل را وارد تغذیه ی روزانه خود بکنند، بی تردید عسل به عنوان یک مکمل غذایی بسیار پرارزش موجب رفع بسیاری از کمبودهای مواد غذایی آنها میشود.

بنابراین با مصرف روزانه و مناسب عسل میتوان از بروز بسیاری از بیماری های ناشی از سوء تغذیه جلوگیری کرد. عسل علاوه بر اینکه میتواند کمبود های غذایی متعددی را برطرف کند، میتواند به عنوان یک مکمل دارویی در درمان بسیاری از بیماری مود استفاده قرار بگیرد. برای تشخیص عسل طبیعی از تقلبی روش های بسیاری وجود دارد که در ادامه مقاله به مهمترین آنها می پردازیم.

1- طعم عسل

طعم و بوی عسل از نقطه نظر زنبوردار و مصرف کننده ی عسل، از مهمترین خصوصیات آن محسوب میشود. بر خلاف تصورات رایج، طعم عسل طبیعی خیلی زود و در عرض چند دقیقه از دهان میرود. در صورتی که طعم شیرین عسل تقلبی به دلیل قندها و شیرین کننده های اضافه شده باقی می ماند.

انواع طعم و بوی عسل به اندازه ی تنوع منابع شهد گیاهی در طبیعت است. عطر خوش و طعم خوب عسل در مقابل گرما و انبار کردن نامناسب از بین می رود.

2- عطر و بو

اگر تجربه داشته باشید میتوانید عطر گیاهان دارویی و گل های وحشی را در عسل خالص استشمام کنید. در صورتی که عسل تقلبی عمدتاً هیچ بویی ندارد و بوی ترش شدگی یا اسانس های صنعتی میدهد.

3- آزمایش عسل طبیعی

آزمایش عسل طبیعی بهترین راه برای تشخیص طبیعی و خالص بودن آن است. تشخیص عسل طبیعی از تقلبی در آزمایشگاه با تعیین قندهای موجود در آن امکان پذیر است. عسل طبیعی به طور عمده حاوی قندهای گلوگز و فروکتوز است و مقدار ساکارز یا قند (شکر) معمولی در آن بسیار اندک است.

چنان چه در آزمایشگاه مشخص شود که عسل حاوی مقدار زیادی قند معمولی است، معلوم میشود که عسل با شربت شکر (قند معمولی) مخلوط شده است. زنبورداران شهدکده با آزمایش عسل طبیعی و قرار دادن برگه آزمایش در کنار محصولات خود، شما را از هر گونه شک و شبه ای که در مورد طبیعی و خالص بودن عسل دارید رها میکند.

[short_code_product_slider]

4- تست عسل طبیعی با آب سرد

برای تشخیص عسل طبیعی از تقلبی روش های ساده تجربی وجود دارد که یکی از آنها تست عسل طبیعی با آب سرد است. برای تست عسل طبیعی با آب سرد، یک قاشق چایخوری از عسل بردارید و در یک لیوان پر از آب بریزید. عسل تقلبی در آب حل می شود در حالی که عسل خالص که بافت متراکم تری دارد در ته لیوان به صورت توده می نشیند.

تشخیص عسل طبیعی با آب

5- عسل طبیعی شکرک میزند

روش دیگری که برای تشخیص عسل طبیعی از تقلبی وجود دارد رسوب کردن و کدر شدن عسل است. عسل طبیعی به دلیل داشتن دیاستاز بعد از مدتی ته نشین می شود و شکرک میزند و مانند روغن نباتی سفت میشود.

6- تست کاغذ

اگر روی دستمال کاغذی یا پارچه سفید چند قطره عسل خالص و طبیعی بریزید، جذب نمی شود و لکه ای باقی نمی ماند. در صورتی که عسل تقلبی هم جذب میشود و هم لکه بر جای میگذارد.

7- تست چسبندگی

اگر عسل خالص و طبیعی را بین انگشتان خود بمالید، چسبنده نیست. در صورتی که عسل تقلبی به خاطر درصد بالای افزودنی ها و شیرین کننده ها نسبتاً چسبنده است.

8- تست عسل طبیعی با حرارت دادن

عسل طبیعی با حرارت دادن سریع کاراملی می شود اما کف نمیکند. در صورتی که عسل تقلبی به دلیل رطوبت و قند ها و آب اضافه شده، کف ایجاد کرده و حباب دار میشود.

9- نان تُست

یکی دیگر از روش های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی تست نان تُست میباشد. در این روش اگر عسل طبیعی و خالص را روی نان تُست بمالید در کمتر از چند دقیقه نان سفت میشود. در صورتی که اگر عسل تقلبی روی نان تُست بمالید به علت وجود قندها و مواد افزودنی نان خیس و مرطوب میشود.

10- تشخیص عسل طبیعی با کبریت

یکی دیگر از روش های خانگی تشخیص عسل طبیعی از تقلبی این است که اگر نوک کبریت را با عسل طبیعی و خالص آغشته کنیم و سپس پاک کنیم به راحتی روشن میشود. در صورتی که در تشخیص عسل طبیعی با کبریت اگر نوک کبریت را با عسل تقلبی آغشته کنیم به دلیل رطوبت موجود در عسل تقلبی، کبریت روشن نمیشود.

نتیجه گیری

در این مقاله به روش هایی برای تشخیص عسل طبیعی از تقلبی پرداختیم اما اغلب این روش ها سنتی و غیر علمی هستند و قابل اعتماد نیستند، بهتر است برای تشخیص عسل طبیعی، به آزمایشگاه ها و متخصصین معتبر مراجعه کنید. زیرا آنها با استفاده از تکنیک ها و دستگاه های مناسب میتوانند به شما یک تشخیص قطعی در مورد خواص و طبیعی بودن عسل بدهند.

منابع
  1. کتاب معجزه عسل: نکات عملی برای سلامت، تغذیه و زیبایی – پنی استن وی
  2. کتاب عسل درمانی – خواص غذایی، دارویی و درمانی عسل – دکتر مسعود هاشمی
  3. https://rajsuya.in/how-to-identify-real-honey-duplicate-fake-honey

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *