خواص عسل طبیعی

بهترین ظرف برای نگهداری عسل | 4 نکته طلایی نگهداری عسل

بهترین ظرف برای نگهداری عسل

بهترین ظرف برای نگهداری عسل چیست؟ نگهداری عسل در ظروف پلاستیکی چه ضرری دارد؟ آیا نگه داری عسل طبیعی در یخچال درست است؟ یکی از بزرگترین حقایق در مورد عسل فاسد نشدن آن است! با این حال، عسل در طول زمان مستعد تغییرات فیزیکی و شیمیایی است و میتواند عطر و طعم خود را از دست بدهد. تعیین ماندگاری عسل دشوار است زیرا فرایند نگهداری به عواملی چون دما و بهترین ظرف برای نگهداری عسل بستگی دارد. بنابراین در هنگام خرید عسل طبیعی حتماً به دما و کیفیت ظرف نگهداری آن توجه داشته باشید!

بهترین ظرف برای نگهداری عسل

در انتخاب و نگه داری عسل میتوان آن را به صورت بسته بندی یا به صورت فله ای خریداری کرد. امروزه اغلب عسل ها را پاستوریزه میکنند، اما میتوانید در بازارهای بومی انواع عسل خام را پیدا کنید. عسل خام، پاستوریزه و تصفیه نشده است و دارای بالاترین خواص می باشد و جزء بهترین انتخاب ها محسوب میشود.

[short_code_product_slider]

بهترین ظرف برای نگهداری عسل ظروف شیشه ای درب دار است. ظرف شیشه ای درب دار برای نگه داری عسل تا زمانی که درب آن محکم بسته باشد و عسل در معرض هوا قرار نگیرد، ایده آل است.

توصیه نمی شود که عسل را در ظروف پلاستیکی غیر خوراکی یا ظروف فلزی نگهداری کنید زیرا ممکن است باعث اکسیده شدن عسل شوند.

نگهداری عسل در ظروف پلاستیکی

آیا نگهداری عسل در ظروف پلاستیکی ضرر دارد؟ رطوبت هوا باعث افزایش جذب آب می شود، که سرانجام می تواند به رقیق شدن عسل یا تخمیر آن منجر شود، که موجب بیرون دادن حباب، کدر و بدبو شدن عسل می شود. نگهداری عسل در ظروف پلاستیکی در مقایسه با ظروف شیشه ای یا سرامیکی، میزان بیشتری از هوا را از خود عبور می دهد. عسل را می توان برای سال ها در یک ظرف شیشه ای یا سرامیکی لعاب دار، که درب محکم و غیر قابل نفوذی دارند نگهداری کرد.

در مقبره های 4000 ساله ی مصری، کوزه های در بسته حاوی عسلی پیدا شده که عسل درون آنها همچنان در وضعیت خوبی باقی مانده بود. به طور کلی عسلی که به درستی نگهداری شود، در وضعیت خوبی باقی می ماند. اما نگهداری عسل به مدت شش ماه، باعث می شود قدرت آنتی اکسیدانی آن 30 درصد افت کند و نگهداری آن به مدت دو سال باعث میشود قدرت ضد باکتری آن شروع به تحلیل رفتن کند.

نگهداری عسل در ظروف پلاستیکی ، یکی از به صرفه ترین انتخاب ها برای تولید کننده های عسل می باشد.

اگر عسل به درستی ذخیره شده باشد، کیفیت خود را برای مدت طولانی تری حفظ می کند. برای نگه داری عسل می بایست عسل را در یک ظرف در بسته نگهداری کنید و از ورود هوا به داخل آن جلوگیری نمایید. اگر عسل را در محلی خشک و خنک نگهداری کنید، می توانید برای زمان نامحدود از آن استفاده نمایید. (دلیل این امر وجود مقدار زیادی هیدرات های کربن و PH اسیدی بالای در آن است که از رشد هر گونه میکروارگانیسمی جلوگیری می کند.) در ادامه مقاله با نکاتی برای نگهداری صحیح عسل آشنا می شویم.

1- عسل را در ظرف در بسته نگهداری کنید.

از آنجایی که عسل حاوی آب کمی است، باکتری‌ها به راحتی رشد نمی‌کنند، اما اگر از بهترین ظرف برای نگهداری عسل استفاده نکنید اجازه ورود رطوبت به عسل را داده اید.

توصیه می‌شود عسل را در ظرف اصلی که آن را خریداری کرده‌اید، نگه دارید و پس از هر بار استفاده مطمئن شوید که درب آن محکم باشد تا رطوبت وارد عسل نشود.

2- نگهداری عسل در دمای اتاق

هیچ غذایی مانند عسل پاک و ضدعفونی نیست، زیرا در آن هیچ میکروبی نمیتواند زیست کند. عسل از قدیمی ترین و نخستین شیرین کننده های است که انسان استفاده میکرده و هرگز فاسد نمی شود، جهت نگهداری عسل نیازی به یخچال نیست و میتوان در دمای اتاق آن را نگهداری کرد.

از بهترین ظرف برای نگهداری عسل استفاده کنید و آن را در دمای متوسط اتاق قرار دهید. از آنجایی که عسل بهتر است در دمای اتاق (حدود 64 تا 75 درجه فارنهایت) نگهداری شود، توصیه میشود ظرف عسل خود را در قفسه یا در انبار نگهداری کنید. (قرار دادن عسل در معرض دماهای گرمتر، از نور مستقیم خورشید یا انوع دیگر گرمای مستقیم مانند اجاق گاز می تواند باعث تیره شدن و تغییر طعم عسل شود.)

نگهداری عسل در ظروف پلاستیکی

3- عسل را در یخچال قرار ندهید.

نگهداری عسل در یخچال باعث حفظ آن می شود اما دمای خنک باعث می شود عسل شما زودتر شکرک بزند، بنابراین این روش نگهداری توصیه نمی شود.

4- فقط در صورت لزوم عسل را فریز کنید.

عسل با گذشت زمان تیره میشود و طعم اصلی خود را از دست می دهد. اگر به دلایلی می خواهید مطمئن شوید که طعم نوع خاصی از عسل در اوج خود باقی می ماند، آن را در فریزر نگهداری کنید. با این کار می توانید از، از دست دادن طعم و تیره شدن یا تغییر طعم جلوگیری می‌کند.

سخن پایانی

برای مقاصد علمی و تجاری، اغلب مدت زمان ماندگاری عسل را دو سال ذکر میکنند. در صورتی که با رعایت دستورالعمل های بالا مانند رعایت دما، تهیه بهترین ظرف برای نگهداری عسل و … عسل برای مدت طولانی تری کیفیت خود را حفظ میکند.

منابع
  1. کتاب معجزه عسل: نکات عملی برای سلامت، تغذیه و زیبایی – پنی استن وی
  2. siouxhoney.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *